İletişim Bilgilerimiz

Yakuplu mah. Özal Cad. No : 35 Dükkan : 1 Beylikdüzü – İstanbul

0212 884 1 555

info@beylikduzureklam.com.tr

One Way Vision Baskı

One Way Vision Baskı

ONE WAY VISION BASKI

One Way Vision baskı diğer adı ile delikli folyo olarak da anılmaktadır. Burada malzeme yapışkanlı ve delikli folyodan oluşmaktadır. Firmamızda kullandığımız malzeme olarak PVC esaslı bir yapıdan oluşmaktadır. Baskı yapılacak olan yüzey beyaz renkli olan malzemenin, yapışkan yüzeyi de siyah renklidir. Yapışkan yüzeyinin siyah renkli olmasındaki amaç ise, cama yapıştırılan One Way Vision maddenin odanın içerisinden bakıldığında dışarının, sanki One Way Vision yapıştırılmamış gibi yani daha doğal görünmesini sağlamaktır.


Firmamızda kullandığımız camın rengi siyah gibi düşünülür, bilinir ve bu sebepten delikli folyodaki folyo malzemenin yapışkanlı yüzeyi siyah renktedir. Cephe Giydirme ( Cam Giydirme ) olarak farklı isimlerde bilinen uygulama yani One Way Vision, malzemenin cam yüzeyli binanın camlarına incelikle kaplanmasıyla oluşur. Bu aşamada bina reklam giydirme sadece One Way Vision olan malzeme ile değil, Mesh, Branda, Folyo gibi malzemeler kullanılarak yapılabilmektedir. Cam reklam giydirme işleminin başında yapılması planlanan yerdeki cephenin resimleri çekilir, ölçüleri alınır ve bilgisayar üzerinde grafik tasarımı yapılıp cephe üstüne uygulanır. Bu aşamanın sonrasında müşteriye onaylatıp baskı ve montaj aşamasına geçmiş olunur. Bu malzemelerin uygulamasını profesyonel uygulamacılar, aplikasyonu ustalıkla ve tüm detayı ile yapan kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Reklam sektörünün birçok dalında olduğu gibi dijital baskıda bu dallardan bir tanesi yine bu yöntemdir. Tabelacı olarak bilinen ve tabela işleri yapan bir reklam atölyesi cam reklam uygulama ve montajını hiç yapmadı ise talep ettiğiniz bu işi hiç yapamayacak ve sıkıntı yaşayacaktır. Bu uygulamalar için sadece işi dijital baskı olan firmalar vardır, onları tercih etmeniz size büyük fayda sağlayacaktır. Genellikle cam gibi hassas yüzeyler üzerinde çalışılan bu yöntemde her bir ayrıntıya çok dikkat edilmesi gereklidir. Bu bakımdan tüm ölçülerin ve kişinin isteği çok dikkatli alınmalıdır.


Hata payına nerdeyse hiç yer vermediğimiz bu uygulama doğru kişiler tarafından yapıldığı zaman oldukça sağlıklı ve mükemmel sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Genellikle reklam amaçlı kullanılan bu yöntemlerde kullanılan malzemenin kalitesi kadar uygulayacak ekibinde yeterli donanımda olması güzel sonuçlar için gereklidir.