İletişim Bilgilerimiz

Yakuplu mah. Özal Cad. No : 35 Dükkan : 1 Beylikdüzü – İstanbul

0212 884 1 555

info@beylikduzureklam.com.tr

Branda Baskı

Branda Baskı

BRANDA BASKI

Genellikle reklam amacı ile kullanılan branda baskılar usta bir işçilik isteyen tasarımlardır. Branda Vinil ( Dijital Baskı ) gerek kalite, gerekse fiyatı acısından oldukça cazip bir ürün olarak bilinmektedir. Bu nedenden dolayı kullanım alanı çok fazladır. Branda Vinil özellikle reklam sektörünün vazgeçilmez bir ürünü olarak gelişme kaydetmektedir. Dijital baskı sektöründe brandalar kullanım alanında gerek afiş olarak, gerek tabela olarak gerek yüzey giydirme olarak kullanılır.
Özellikle tanıtım işlerinde afiş en uygun maliyetli reklam ürünüdür. Bu sebepten indirimler, kampanyalar ve benzeri açıklamaların duyurularını genellikle brandadan afiş yaparak kullanan firmalar başarı yakalamaktadır. Piyasalarda en sık bu ürünleri görebileceğiniz yerlerin başında benzin istasyonları, mağazalar, restoranlar, inşaat firmaları gibi alanlar gelmektedir. Branda baskı yani vinil baskı, adından da anlaşılacağı gibi brandanın üzerine dijital baskı makinaları ile baskı yapılmasına denir. Firmamızda verilen branda baskı işleminde branda-vinyl, dijital baskının vazgeçilmeyen en önemli elemanlarından birisi olarak görülür. Branda baskı, vinil baskı sağlamlığı, esnekliği, görselliği ve uygun fiyat açısından birçok alanda oldukça başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Baskı brandasının rengi genellikle beyazdır, bu ürünün üzerine istenilen her türlü görseli baskı yapabiliriz. Bu sebepten beyaz daha çok tercih edilmektedir. Baskı brandanın kullanım alanları olarak tanıtım veya reklam amaçlı afiş baskı, pankart baskı çalışmaları sayılabilir. Atatürk posterleri, duvar kaplama, dekorasyon gibi alanlarda sayılabilir. Aynı zamanda totem baskısı, cephe, bina germe vinil dijital baskı, Billboard baskısı, ışıklı tabela branda baskısı kullanım alanları arasında yer almaktadır. Siyasi parti başkanları resim posteri baskısını yine branda baskısı olarak yaparlar. Fuar stant baskısı yine bu alanda yer alır. Branda baskısında brandanın sağlamlaştırılması için kolon olarak tabir edilen genişlik 2cm -5cm aralığında değişen kopması çok zor olan bir ürünü brandanın dört yüzeyinde dikilerek sağlamlaştırılmalıdır.

Branda baskısında brandanın asılması için birer metre ara ile tüm kenarlarına kolondan halka dikilmeli ve tüm bu yüzeylerden bağlamak sureti le montajını yapılmalıdır. Örneğin brandanın genişliği 15mt yüksekliğin de ise 25metre olan bir tanıtım afişi yaptığımızı düşünürsek, toplam 375 m2 olan bir alan kaplayan branda kullanılır.