İletişim Bilgilerimiz

Yakuplu mah. Özal Cad. No : 35 Dükkan : 1 Beylikdüzü – İstanbul

0212 884 1 555

info@beylikduzureklam.com.tr

Bina Giydirme

Bina Giydirme

BİNA GİYDİRME

Bina giydirme işlemi cephe kaplama veya cephe giydirme isimleri olarak da anılır. Bina giydirme işlemi her türlü binanın dış yüzeyinin özel tasarlanmış görsel ile kaplanmasıdır. Bu kaplama işlemleri firma reklamı, resim, renkli görseller şeklinde uygulamalar olarak yapılabilir.

Bina cephe kaplama veya cephe giydirme işlemi binalarda farklı şekillerde yapılabilmektedir. Firmamız tarafından bu şekillerde binanın bir yüzeyi tamamı ile kaplanabildiği gibi, her tarafında da kaplama yapılabilmektedir. Eğer işlem yapılacak binanın cephesi cam ise, cam üzerine farklı uygulamalar yapılabilmektedir. Bu aşamada folyo gibi farklı uygulamalar yapılabilmektedir. Eğer binanın dış yüzeyi normal yüzey ise, özellikle mesh vinil olmak üzere, tüm binanın yüzeyi vinil veya branda ile kaplanabilme işlemi yapılmaktadır. Reklam uygulaması yapılacak olan binada cephenin düzgün bir şekilde deterjanla temizlenmesi gereklidir. Bunun sebebi ise bina giydirme işlemi için binanın camları dış yüzeye maruz kaldığından dolayı, egzoz dumanları, havadaki tozlar vs. gibi birçok zerrecikler cam üzerine yer ettiğinden dolayı camda pislikle beraber bir yağ tabakası oluşmaktadır. Bu temizlik işlemleri bittikten sonraki işlemler ise montajdan hemen önce uçuculuk özelliği bulunduğundan camları ispirto ile temizleyip delikli bir folyo ile malzemeyi sonrasında yapıştırmalıyız. Delikli folyoda üzerine koruyucu anlamında laminaryan atılamayacağından dolayı montajda keçe regle kullanılması gereklidir. Keçe regle baskıyı çizmemesi için gereklidir. Bu uygulamaya gerçekten dikkat edildiğinde malzeme camda kalabilecek en uzun sürede kullanılacaktır. Bu aşamada işlem yapılacak yerde ya da folyoyu yapıştıracağımız yüzeyin düzgün bir şekilde temizlenmesine özen göstermeniz en önemlisidir. Hava yağışlı olduğunda ya da çok soğuk olduğunda dış mekânlardaki cephe reklam giydirme işlemleri yapılmamalıdır. Bina giydirme alanında uzman olan firmamız tarafından kaliteye son derece önem verilmektedir.

Bunlar oldukça dikkat edilmesi gereken noktalardır. Hava çok soğuk olduğunda cam üzerinde nemlenme meydana gelmemesi için burada delikli folyonun düzgün bir şekilde yapışmamasına sebep olacaktır bu bakımdan bunlar sağlıklı bir işlem yapılması için ve görsel olarak istenilene kavuşulması için oldukça kaliteli bir şekilde yapılması gereklidir. Bina giydirme işlemi oldukça hassas ve genellikle reklam içerikli durumlardır bunun için her bir işlemin son derece dikkatli yapılmasına önem vermekteyiz.